Objevte skvělá vína Pinot Bianco

Pinot Grigio najdete po celé Italii i Evropě, my doporučujeme zaměřit pozornost na sever Italie a vína Pinot Bianco! Pokud existuje jedno víno, které bohužel často chybí na vinných listech restaurací po celé evropě, je to Pinot Bianco. Tato nádherná vína jsou vyráběná především v regionech Alto Adige a vybrané části regionu Friuli. Pokud jste je ještě neochutnali, tak jste minuli řadu fantastických vín.


Primitivo di Manduria: Mezi historií a legendou

Příběh tohoto vína je ztracen v mlhách času. Do Apulie se pravděpodobně dostalo z druhé strany Jadranu přesněji z dnešního Chorvatska v rukou Ilyrů, a to když začali Řekové kolonizovat jižní Itálii. První doklady o této jedinečné odrůdě pochází z druhé poloviny 17 stol., kdy si Don Philip Fancesco všiml na svých vinicích odrůdy, která dozrávala dříve než ostatní a plodila velmi tmavé, sladké a chutné hroznové víno. Tato réva byla v té době nazývána Zagarese a on ji pojmenoval "Primitivo"


1716 – 2016: Chianti oslaví výročí 300 let se závodem Giro d’Italia

Světoznámá toskánská apelace Chianti Classico bude v rámci oslav 300. výročí hostit 9. etapu 99. ročníku slavného cyklistického závodu Giro d’Italia. Mnoho z nejlepších světových cyklistů se zúčastní časovky mezi vinicemi v srdci Toskánska. Start závodu bude ve městě Radda a trasa bude procházet řadou klíčových míst oblasti Chianti Classico, jako Castellina in Chianti, Madonna di Pietracupa, Sicelle. Cíl závodu bude na neobvyklém trojúhelníkovém náměstí Piazza Matteotti v městečku Greve.


1966/2016: 50 let s Vernaccia di San Gimignano

Apelace Vernaccia di San Gimignano oslaví 50. výročí svého založení! Dne 3. března 1966 se stala Vernaccia di San Gimignano prvním vínem v Itálii, která získalo označení DOC (označení DOCG získalo v roce 1993). Žádné Italské víno se nemůže pochlubit tak dlouhou historií. První záznamy o Vernaccia se datují až do třináctého století a jsou úzce spojeny s městem San Gimignano. Již od období renesance bylo považováno za jedno z italských nejstarších a nejvýznamnějších šlechtických vín!


Nezmeškejte ani jednu novinku! Odebírejte náš newsletter