-40%

Lugana Selva DOC

2014

Podere Selva Capuzza

365 Kč

  • 219 Kč

Hodnocení
Gamberro rosso
  • glass
  • glass
  • glass
I Vini Di Veronelli 88/100
Bibenda
  • glass
  • glass
  • glass
  • glass
  • glass
Le Guide De L´Espresso 15,5/20
Vinibuoni D´Italie touring Editore
Wine Enthusiast 91/100
hodnoceni
Popis produktu

Víno Lugana Selva se vyrábí z hrůznů pěstovaných na nejstarší a nejvýše položené vinici Selva. Je dokonce jedním z prvních Lugana vín, jejíchž hrozny pocházejí z jedné vinice.

Pro výrobu vína se používá výběr z hroznů odrůdy Turbiana, které se sbírají ručně na počátku října. Po šetrném lisování probíhá fermentace při řízené teplotě v nerezových tancích. 

Barva je slámově žlutá. Víno nabízí jemné aroma s květinovými a ovocnými tóny. Chuť je velmi jemná a svěží.

Víno doporučujeme kombinovat k rybám, bílým masům, rizotům a těstovinám.

Charakteristika produktu
Celé jméno:
Lugana Selva
Země:
Itálie
Ročník:
2014
Alkohol:
13%
Druh vína:
Lugana
Formát lahve:
0,75 l
Region:
Lombardie
Teplota:
12-13 °C
Alergeny:
SO2
Kategorie:
Suché
Zbytkový cukr:
6 g/l
Kyseliny :
6,3 g/l
Výrobce:
Podere Selva Capuzza
Klasifikace:
Lugana DOC
Odrůda:
Turbiana 100%
region
Lombardie

Přestože je Lombardie jedním z největších a nejlidnatějších regionů v Itálii, má jen dvě světové uznávaná vína: červené Valtellina a šumivé Franciacorta. Většina jeho dalších vín je vyráběny pod méně známými DOC nebo pod jedním z IGT regionu. Region se nachází v samém srdci severní Itálie a je ohraničen Piemontem na východě, Emilií-Romagnou na jihu a Benátskem na západě. Na severu jsou mohutné centrální Alpy a Švýcarský region Ticino.

Vína jsou pěstována kolem břehu jezera Garda po celá staletí. Vliv klimatu tohoto i dalších jezer je obzvláště cenný v chladnějších oblastech. Nejpozoruhodnější z nízko položených vinic Lombardie jsou Oltrepò Pavese, Mantovano a San Colombano al Lambro.

Poloha Lombardie přispívá k jeho působivé rozmanitosti. Například vinice Valtellina ležící v nadmořské výšce mezi 230m a 765m jsou chlazeny alpskými větry, které foukají z východu na západ dolů do údolí. Vzhledem k vysokohorskému kontinentálnímu klima zde denní teplota velmi kolísá.  ...více

producer
Podere Selva Capuzza

Tato malá roddiná farma o velikosti 124-akrů (50 hektarů) odvíjí své jméno "Selva Capuzza” od starověkého letoviska. Vinařství leží 4 km jižně od jezera Lago di Garda, ve výšce 80 až 120m nad mořem. Nachází se v prestižním kopcovitém terénu, uprostřed dvou hlavních DOC vinařských oblastí: Garda Classico, San Martino della Battaglia a v srdci oblasti Lugana. Vinná réva se pěstuje dle ekologických pravidel. Tomu napomáhá vyšší umístění nad jezerní hladinou, což přináší dobré větrání, které  pomáhá udržet nízkou hladinu vlhkosti a tím snížit na minimum potřebu ochráné léčby. Selva Capuzza byla jednou z prvních usedlostí kde byl zakázán lov, což vedlo ke spontánnímu rozmnožení divoké zvěře.

Nezmeškejte ani jednu novinku! Odebírejte náš newsletter