-25%

Vernaccia di SG Vigna Santa Margherita DOCG

2014

Societa Agricola Panizzi

450 Kč

  • 338 Kč

Hodnocení
Gamberro rosso
  • glass
  • glass
  • glass
I Vini Di Veronelli 88/100
Bibenda
  • glass
  • glass
  • glass
  • glass
  • glass
Le Guide De L´Espresso 16/20
Vinibuoni D´Italie touring Editore
Wine Enthusiast 88/100
Prague Wine Trophy Prague Gold
hodnoceni
Popis produktu

Vernaccia di San Gimignano pochází z vinic Vigna Santa Margherita nacházejících se v kopcích u San Gimignano, starobylého toskánského městečka proslulého svými středověkými věžemi, v provincii Siena.

Víno je vyrobeno výhradně z ručně sbíraných hroznů Vernaccia di San GimignanoPo šetrném lisování probíhá fermentace při řízené teplotě a následné pětiměsíční zrání 5 v dřevěných sudech.

Barva je světlá, slámově žlutá se zelenkavými odlesky. Víno má elegantní květinové aroma s tóny vanilky, ananasu a grepů. Chuť je intenzivní a harmonická, se svěží kyselinou.

Víno je vynikající jako aperitiv, nicméně jej lze skvěle kombinovat i k rybám a bílým masům.

Charakteristika produktu
Celé jméno:
Vernaccia dSG Vigna Santa Margherita
Země:
Itálie
Ročník:
2014
Alkohol:
13%
Druh vína:
Vernaccia di San Gimignano
Formát lahve:
0,75 l
Region:
Toskánsko
Teplota:
10-12 °C
Alergeny:
SO2
Kategorie:
Suché
Zbytkový cukr:
1,0 g/l
Kyseliny :
6,2 g/l
Výrobce:
Societa Agricola Panizzi
Klasifikace:
Vernaccia di San Gimignano DOCG
Odrůda:
Vernaccia di San Gimignano 100%
region
Toskánsko

Toskánsko je pravděpodobně nejslavnější ze všech vinařských oblastí v Itálii. Díky romantickému kouzlo svých nekonečných kopců, cypřiši lemovaných venkovských cest a v kopcích položených vesniček. Tento region však proslavily především kultovní vína jako Chianti, Brunello di Montalcino nebo Vino Nobile di Montepulciano. Toskánsko se nachází ve střední Itálii a za sousedy má Ligurii a Emilia-Romagnu na severu, Umbria a Marche na východě a Lazio na jihu. Jeho západní hranice je tvořena Tyrhénským mořem. Stejně jako je tomu v případě téměř všech italských regionů i Toskánsko má dlouhou historii vína datující se až k pátému století před naším letopočtem. Dnes je Toskánsko jedním z nejznámějších a nejplodnějších vinařských oblastí kdekoli v Evropě. Jeho vinice produkují řadu mezinárodně uznávaných vín v různých stylech. Dávno už se nejedná jenom o dobře známá a již zmíněná červená vína, ale zahrnují i suché bílé jako je Vernaccia di San Gimignano nebo sladká vína (Vin Santo). Špičková vína v regionu jsou oficiálně uznána a chráněna tituly DOC a DOCG. ...více

producer
Societa Agricola Panizzi

Giovanni Panizzi, původem z Lombardie, poprvé přišel do Toskánska ve dvanácti letech. Okamžitě se do něj zamiloval a od té doby byl navždy spojen s jeho přírodou, kopci, barvami a lidmi. V roce 1979 Giovanni koupil Podere Santa Margherita, nedaleko městských hradeb San Gimignano. Po několika neúspěšných pokusech, se mu s typickou toskánskou obětavostí a tvrdohlavost podařilo proda první láhev Vernaccia di San Gimignano až v roce 1989.  To je doba, kdy se zrodila Vernaccia Panizzi. Víno jehož láhev se vyznačuje jedinečnou podobou a které se brzy stalo referenčním vínem a to nejen pro San Gimignano, ale pro celý italský trh. Práce Giovanni Panizziho nepochybně přispěla k šíření značky Vernaccia v Itálii i po celém světě. Vynařství nyní produkuje více než 300.000 lahví vína, z toho 70% je vyváženo do celého světa.

Nezmeškejte ani jednu novinku! Odebírejte náš newsletter