-50%

Pinot Bianco Friuli Grave DOC

2015

Societa Agricola Le Monde

280 Kč

  • 140 Kč

Hodnocení
Gamberro rosso
  • glass
  • glass
  • glass
I Vini Di Veronelli 87/100
Bibenda
  • glass
  • glass
  • glass
  • glass
  • glass
Prague Wine Trophy Prague Gold
hodnoceni
Popis produktu

Pinot Bianco Friuli Grave DPOC získalo ocenění Prague Golg v rámci Prague wine trophy 2017!

Víno Pinot Bianco pochází z míst, kde je víno kulturní tradice, z míst mezi mořem a kopci Friuli. Půdní podmínky, klima a slunce přispívají ke zrodu špičkových vín.

Víno je vyrobeno výhradně z hroznů Pinot Bianco, které se sbírají na začátku října. Po šetrném lisování probíhá fermentace při řízené teplotě a následuje zrání v nerezových tancích.

Barva je slámově žlutá se zlatavými odlesky. Víno má aroma exotického ovoce s tóny broskve a sladkého koření. Chuť je jemná, harmonická.

Víno doporučujeme jako aperitiv, nebo kombinovat k předkrmům a rybám.

Charakteristika produktu
Celé jméno:
Pinot Bianco
Země:
Itálie
Ročník:
2015
Alkohol:
13%
Druh vína:
Pinot Bianco
Formát lahve:
0,75 l
Region:
Friuli-Venezia Giulia
Teplota:
10-12 °C
Alergeny:
SO2
Kategorie:
Suché
Zbytkový cukr:
2,7 g/l
Kyseliny :
5,6 g/l
Výrobce:
Societa Agricola Le Monde
Klasifikace:
Friuli Grave DOC
Odrůda:
Pinot Bianco 100%
region
Friuli-Venezia Giulia

Region Friuli-Venezia Giulia se nachází v hornatém severovýchodním rohu Itálie a vyrábí se zde jedny z nejlepších italských bílých vín. Díky společným hranicím se Slovinskem je vinařská kultura tohoto regionu ovlivněna slovanskou kulturou. Například jedna z nejoblíbenějších odrůd Tocai Friulano, má původ ve východní Evropě a nese slovanské jméno (Tocai). Další výborné bílé odrůdy jsou Sauvignon Blanc, Pinot Grigio, Pinot Bianco, a populární červené zahrnují Schioppettino, Refosco, Merlot, Cabernet Sauvignon, a Cabernet Franc. Friuli-Venezia Giulia má pověst regionu, který preferuje kvalitu před kvantitou a je označován jako jeden z nejlepších vinařských regionů v Itálii. ...více

producer
Societa Agricola Le Monde

Vinařství Le Monde vzniklo jako vinařský podnik Villa Giustinian v Portobuffolè. Tato starobylá vesnice byla dokumentována již v roce 997, jako hrad a říční přístav Benátské republiky.  Le Monde se vyznačuje vápenito jílovitými půdami, která se liší od štěrkovitých půd, které se nacházejí v oblastech Friuli Grave DOC. Z tohoto důvodu je vinařství považováno za skutečné CRU. Vinařství o rozloze 40 hektarů obhospodařuje vinice starší více než 30 let. Pěstování vinné révy je založeno na racionálním použití biologických, chemických a zemědělských prostředků, s maximálním omezením používání fytosanitárních výrobků obsahujících chemické látky.

Nezmeškejte ani jednu novinku! Odebírejte náš newsletter