-25%

Gewürztraminer Selezione Alto Adige DOC

2013

Kellerei KÖSSLER

540 Kč

  • 405 Kč

Hodnocení
I Vini Di Veronelli 88/100
Bibenda
  • glass
  • glass
  • glass
  • glass
  • glass
Wine Enthusiast 88/100
hodnoceni
Popis produktu

Od třináctého století až do počátku novověku byl “Tramín" nejznámější víno na území nynějšího Jižního Tyrolska. Víno pochází z vinic nad centrem vesnice St. Pauls (kolem kostela sv. Justina), které se rozkládají na jílovo-pisčitých půdách v nadmořské výšce 450 metrů.

Víno je vyrobeno výhradně z hroznů Gewürztraminer, které se sbírají v průběhu října. Po šetrném lisování probíhá krátká fermentace při řízené teplotě a následné osmi měšíční zrání v nerezových tancích.

Barva je jasná, světle zlatožlutá. Víno má aroma zralého ovoce s tóny kandovaného ananasu, passion fruit a pečeného jablka. Chuť je jemná, dlouhá, s minerálními tóny.

Víno doporučujeme k rybám, mořským plodům, orientální kuchyni i sýrům.

Charakteristika produktu
Celé jméno:
Gewürztraminer Selezione Alto Adige
Země:
Itálie
Ročník:
2013
Alkohol:
14%
Formát lahve:
0,75 l
Region:
Trentino Alto-Adige
Teplota:
10-12 °C
Alergeny:
SO2
Výrobce:
Kellerei KÖSSLER
Klasifikace:
Alto Adige DOC
Odrůda:
Gewürztraminer 100%
region
Trentino Alto-Adige

Trentino-Alto Adige je nejsevernější italská vinařská oblast, která se nachází přímo na italské hranici s Rakouskem. Přestože kdysi dominovaly místní odrůdy Lagrein a Schiava, ve 21. století se vína této oblasti stále častěji vyrábějí z dobře známých mezinárodních odrůd jako je Pinot Grigio a Chardonnay.

Vzhledem ke své složité geopolitické historii se Trentino-Alto Adige skládá ze dvou autonomních provincií: Trentino a Alto Adige. V Trentinu naprostá většina obyvatel mluví italsky, zatímco Alto Adige má převážně německy mluvící obyvatelstvo, které znají její provincii pod jménem Jižní Tyrolsko. 

Region má populaci více než jeden milion lidí, kteří jsou rovnoměrně rozdělení do obou provincií. Geograficky je Trentino-Alto Adige rozděleno téměř dokonale, s Trentinem na jihu a Alto Adigem na severu. Údolí kolem řeky Adige a jejích přítoků je domovem pro téměř všechny vinice v regionu, protože mimo tuto oblast je hornatý terén. ...více

producer
Kellerei KÖSSLER

Vinařství Kössler se nachází v malebné středověké vinařské vesničce St. Pauls, ležící v srdci jedné z nejkrásnějších vinařských oblastí Jižního Tyrolska. Jeho impozantní kostel, známý jako "katedrála v zemi", dominuje St. Pauls a lze ho vidět na míle daleko. Místní úzké uličky a vinné sklípky jsou nádherné a stojí za to je vidět a navštívit. Vinařství má svůj původ již v roce 1631. Historická tradice byla spojena s inovacemi a vášní, která nyní vykazuje své výsledky v jemné kvalitě našich vín.
Ekologicky šetrné víno se pěstuje především na strmých svazích obce St. Pauls, s jeho středomořským klimatem.

Nezmeškejte ani jednu novinku! Odebírejte náš newsletter