-35%

Colli Maceratesi Ribona DOC

2011

Cantine Fontezoppa

335 Kč

  • 218 Kč

Hodnocení
Gamberro rosso
  • glass
  • glass
  • glass
I Vini Di Veronelli 87/100
Bibenda
  • glass
  • glass
  • glass
  • glass
  • glass
Le Guide De L´Espresso 17/20
Vinibuoni D´Italie touring Editore
hodnoceni
Popis produktu

Maceratino (Ribona) je bílá odrůda, která se pěstuje téměř výhradně v regionu Marche na pobřeží Jaderského moře. Víno pochází z vinic pěstovaných biologickými metodami bez použití herbicidů, v nadmořské výšce 150m.

Víno je vyrobeno výhradně z ručně sbíraných hroznů Ribona. Po šetrném lisování probíhá fermentace při řízené teplotě v nerezových tancích a následuje 12ti měsíční zrání v láhvích.

Barva je intenzivní slámově žlutá. Víno má komplexní aroma s tóny anýzu, citrusové kůry, broskví, žlutých květů, spolu s hlubokou mineralitou. Chuť je vyvážená, příjemně trvalá, se svěžím závěrem.

Víno doporučujeme kombinovat k rybám, masům a zrajícím sýrům.

Charakteristika produktu
Celé jméno:
Colli Maceratesi Ribona
Země:
Itálie
Ročník:
2011
Alkohol:
13,50%
Druh vína:
Ribona
Formát lahve:
0,75 l
Region:
Marche
Teplota:
12-14 °C
Alergeny:
SO2
Kategorie:
Suché
Zbytkový cukr:
0,8 g/l
Kyseliny :
5,6 g/l
Výrobce:
Cantine Fontezoppa
Klasifikace:
Colli Maceratesi DOC
Odrůda:
Ribona 100%
region
Marche

Marche je oblast na východní straně střední Itálie. Historie vinařství v Marche je stará tisíce let a nejvíce bylo ovlivněno Etrusky a Římany. Přítomnost těchto různých kultur vysvětluje šíři vinařské tradice a pestrou paletu vín v regionu. Marche má řadu terroir, které se velmi dobře hodí pro pěstování vinné révy a to zejména mezi skalnatými pobřežními kopci, jako jsou ty kolem Ancona. Vzhledem k vlivům Apenin, Jadranu a řek v regionu ( Metauro, Potenza, Tronto a Nera), existují různé podnebí a můžeme pak v této oblasti nalézt jak studené, tak i teplé vinařské zóny. 

Vinice v Marche pokrývají kolem 25,000ha a produkují téměř dva miliony hektolitrů vína ročně. Většina tohoto vína se prodává jako Vino di Tavola nebo pod titulem Indicazione Geografica Tipica IGT Marche. Pouze 20 procent se prodává pod  15 DOC a 4 DOCG tituly, což je asi o 40% méně než v "nejkvalitnějším" regionu Piedmontu, ale zároveň výrazně více, než například na Siciílii nebo v Kalábrii, kde DOC vína tvoří cca 5% z celkové produkce. ...více

producer
Cantine Fontezoppa

Společnost Fontezoppa byla založena v městě Civitanova Alta, na úpatí prvních kopců oblasti Marche, kousek na dohled od Jaderského moře. Vinařství zahrnuje celkem 71 hektarů vinic a vyrábí 17 druhů vín. Vinice se nachází částečně v oblasti Civitanova Alta a částečně v malé a jedinečné oblasti Serrapetrona. Tato oblast se nachází 500 metrů nad mořem, v místech kde "Blue Mountains" utváří jedinečné mikroklima. Výsledkem je víno se silnou osobností, která našlo správnou rovnováhu mezi klimatem a úrodnou zemí. Většina našich vía má vyznamenání v italských průvodcích a současně i na mezinárodní úrovni.

Nezmeškejte ani jednu novinku! Odebírejte náš newsletter