-30%

Soave I Tarai DOC

2013

Azienda Agr. Corte Moschina

360 Kč

  • 252 Kč

Hodnocení
Gamberro rosso
  • glass
  • glass
  • glass
Le Guide De L´Espresso 15,5/20
Vinibuoni D´Italie touring Editore
Wine Enthusiast 87/100
hodnoceni
Popis produktu

Víno I Tarai Soave patří mezi jedno z Cru Soave vín. Své jméno získalo díky hroznům Garanega, pěstovaných na historických vinicích společnosti, konkrétně pak na malých terasách v okolních kopcích.

Hrozny Garanega se ručně sbírají na konci října. Po šetrném lisování probíhá 25ti denní fermentace při řízené teplotě a následné roční zrání (částečně v nerezových tancích a částečně v dřevěných sudech).

Barva je slámově žlutá se zlatými odlesky. Víno nabízí výrazné aroma s tóny zralého ovoce. Chuť je intenzivní, s plným tělem a dlouhou perzistencí.

Víno doporučujeme kombinovat k předkrmům, bílým masům a zrajícím sýrům.

Charakteristika produktu
Celé jméno:
I Tarai Soave
Země:
Itálie
Ročník:
2013
Alkohol:
13%
Druh vína:
Soave
Formát lahve:
0,75 l
Region:
Benátsko
Teplota:
12 °C
Alergeny:
SO2
Kategorie:
Suché
Zbytkový cukr:
4 g/l
Kyseliny :
5,9 g/l
Výrobce:
Azienda Agr. Corte Moschina
Klasifikace:
Soave DOC
Odrůda:
Garganega 100%
region
Benátsko

Benátsko se stává stále důležitější vinařskou oblastí, ležící v severovýchodním cípu Itálie. Administrativně je součástí Triveneto zóny spolu s jeho menšími sousedy Trentino-Alto Adige a Friuli-Venezia Giulia. Z hlediska geografie, kultury a stylu vína, představuje přechod mezi vysokohorskými oblastmi Germano-slovanského konce Itálie a teplejších, sušších oblastí položených více na jihu. Veneto je o něco menší než ostatní hlavní vinařské oblasti v Itálii - Piedmont, Toskánsko, Lombardie, Puglia nebo Sicílie, ale přesto vyrábí více vína než kdokoli z nich. Přestože jižní oblasti Sicílie a Apulie byly po dlouhou dobu hlavními producenty vína v Itálii, tato rovnováha se ve druhé polovině 20. století začala posouvat na sever k Venetu. V roce 1990 jižní italská vína stále více strádala vůči celosvětové konkurenci, zatímco Benátsko postupně získávalo větší a větší uznání, především díky vínům, jako Valpolicella, Amarone, Soave a Prosecco. ...více

producer
Azienda Agr. Corte Moschina

"Corte Moschina” je historický benátský zámek obnovený do své původní krásy. Nachází se na úpatí "Lessini Hills”, v mírně zvlněné krajině plné zelených vinic. Dva historické obelisky, původní námořní symboly "Serenissima Republiky", označují bránu do dvora zámku. Zde nás Silvano a Patrizia, spolu se svými syny Alessandrem a Giacomo vítají do svého světa tvořeného s láskou k zemi, a vášní pro víno. Naše vinice i jednotlivá vína pocházejí z oblasti, která je unikátní pro svůj původ a charakter. Tato kombinace vinné révy a území je základní esence, která stanovuje kvalitu našich vín. Viná réva je pěstovaná s velkým důrazem na ochranu životního prostředí, a s využitím nejlepších technologických postupů. To vše nám umožňuje nabídnout vynikající vína, který představují kvintesenci tohoto území.

Nezmeškejte ani jednu novinku! Odebírejte náš newsletter